Ve dnech 30. ledna - 1. února 2014 se v Košicích konala už v pořadí třetí konference projektu BID (Betreuerinnenqualifizierung in Deutsch), na které se setkali manažeři projektu z Čech, Slovenska, Polska, Německa, Rumunska, Bulharska a dva partneři z Rakouska. Projekt BID běží už od podzimu roku 2012 a jeho cílem je vyvinout studijní materiály, které pomohou pečovatelkám zvládnout cizí jazyk - němčinu - a nejčastější situace, se kterými se během výkonu svého povolání v zahraničí setkají.

V rámci materiálů vznikly hodnotící testy pro pečovatele, aby zjistili, na jaké úrovni se jejich znalosti nachází, dále informační materiály, které představí nejdůležitější tematicky uspořádanou slovní zásobu a reálie, které je nutné znát (právní systém, potřebné zkoušky a další). Mimo tyto dva přehledové materiály vznikají i rozsáhlé studijní podklady, které obsahují řadu jazykových cvičení a praktických aktivit, které pečovatelky na výkon profese připraví.

V současné chvíli vstupuje projekt do fáze testování. Zhruba do června budou probíhat skupinová hodnocení i individuální zkoušky vytvořených materiálů, aby byla přímo od samotných pečovatelek získána zpětná vazba, která povede k dalšímu zdokonalení materiálů. Této fáze projektu se velmi aktivně zúčastní i agentura Commservis.com, pro Českou republiku je v plánu testování materiálů desítkami pečovatelek. Pokud patříte do řad pečovatelů, nebo pracujete pro agenturu, která zprostředkovává práci v této oblasti v zahraničí a rádi byste se do testování materiálů zapojili, kontaktujte nás na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..