W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2014 roku odbyło się w Koszycach na Słowacji trzecie spotkanie partnerskie projektu BID. Caritas Koszyce – partner w projekcie BID, gościł przez dwa dni zespół projektowy BID, rozpieszczając go swoją gościnnością. Była to także okazja aby po raz pierwszy powitać jedną z opiekunek, która jest mocno zaangażowana w tworzenie produktów projektu. Jej doświadczenie było i jest istotnym wsparciem dla projektu BID.

Na trzecim, a zarazem przedostatnim spotkaniu partnerzy mieli okazję pokazania elementów produktów BID, testu samooceny, modułów szkoleniowych i dossier informacyjnego. Te trzy rezultaty tworzą portfolio, które może być wykorzystywane przez opiekunki w ramach samokształcenia. Zanim jednak zostaną one ukończone i przetłumaczone na język bułgarski, rumuński, słowacki, czeski i polski powinny być przetestowane przez jak największą liczbę osób. Konsorcjum BID zwraca się w tym celu przede wszystkim do użytkowników, a więc opiekunek ale także do agencji pośrednictwa i instytucji doskonalenia zawodowego. Osoby lub instytucje, które chciałyby wziąć udział w testach, proszone są o kontakt z partnerem BID w danym kraju (do znalezienia pod adresem www.bid-projekt.eu).

W chwili międzykulturowego wytchnienia partnerzy mieli okazję odbyć wycieczkę po Koszycach, przybliżającą im architekturę i historię tego miasta. Następne (i ostatnie) spotkanie partnerzy odbędą w Płovdiv. Na konferencji, która będzie tam miała miejsce zostanie zaprezentowane całe portfolio we wszystkich językach. Na pewno partnerom zakręci się łezka w oku, ponieważ konsorcjum pożegna się tym spotkaniem – współpraca w projekcie kończy się w październiku 2014 roku.